Do czego potrzebne są drewniane patyczki?

 

Istnieje cała lista akcesoriów medycznych, bez którego lekarz nie wyobraża sobie swojego gabinetu. Do jego wyposażenie potrzebne są sprzęty diagnostyczne, dzięki którym medyk może bez problemu orzec o tym, na co chory jest pacjent. Niektóre z nich są pokaźnych rozmiarów, jednak przeważająca część mieści się w lekarskiej szufladzie. Należą do nich między innymi patyczki diagnostyczne.

Drewniane patyczki do diagnozy pacjenta

patyczki laryngologiczneJeśli choć raz byliśmy pacjentami gabinetu lekarskiego, to zdarzyło nam się usłyszeć, że mamy otworzyć szeroko usta. Mowa jest o badaniu laryngologicznym, które ma wykluczyć potencjalną chorobę gardła, anginę lub trudniejsze do zwalczenia schorzenie. Odpowiednio wczesna diagnoza może zapobiec powikłaniom, jakie niesie ze sobą ingerencja chorobotwórczych bakterii i grzybów w organizm. Aby jednak lekarz mógł w sposób fachowy zbadać nasze gardło, potrzebne są profesjonalne patyczki laryngologiczne. Mogą być wykonane z drewna lub z metalu. Zdecydowanie praktyczniejsze są drewniane, ze względu na swój praktyczny jednorazowy charakter. To bardzo higieniczna metoda diagnozowania chorób, takich jak np. angina czy zapalenie migdałków. Patyczek dotyka języka pacjenta mając styczność z jego śliną, więc należy go potem wyrzucić do kosza na odpady medyczne. Nie używa się ich więcej ponownie. Akcesoria są różnej długości i kształtu do wyboru lekarza. Najpraktyczniejsze są te z zaokrągloną i szeroką powierzchnią, dzięki której lepiej umiejscawiają się na języku pacjenta.

Patyczki jednorazowe nie ślizgają się i nie powodują nieprzyjemnego odruchu wymiotnego w przeciwieństwie do patyczków metalowych, które chłodzą się razem z temperaturą otoczenia powodując nieprzyjemne odczucie na języku. Wybór patyczków drewnianych z drewna brzozowego to naturalne i zgodne z troską o ekologię rozwiązanie, które zapewnia nie tylko komfort badanemu, ale także swobodę badania lekarzowi. 

 

Top