sala bankietowa

Czym się kierować wybierając salę bankietową na wesele?

Wybierając salę weselną odpowiednią dla swojego przyjęcia weselnego, odpowiednią dla swoich potrzeb i oczekiwań, trzeba zwrócić uwagę czy sala ta spełnia rzeczywiście nasze oczekiwania, czy zaspokaja wszystkie nasze potrzeby. Sale weselne są różne i każda odpowiada na inne potrzeby swoich klientów, każda zaspokaja zupełnie inne oczekiwania.

Sala bankietowa na wesele

 

sala bankietowaCzym należałoby więc kierować się wybierając dla siebie salę bankietową? Za chwilę się temu przyjrzymy, za chwilę to wszystko sobie przeanalizujemy. Po pierwsze, lokalizacja. Sala bankietowa nie powinna być zbyt oddalona od miejsca ślubu, czy noclegu. Oczywiście, często jest tak, że nocleg jest w tym samym miejscu co i sala bankietowa, w której goście się bawią. To bardzo dobre rozwiązanie. Jeżeli jednak jest inaczej, to sala powinna być w pobliżu zarówno miejsca ślubu, jak i miejsca noclegu.
Dalej, ważne jest to, jak wygląda ta sala bankietowa. Czy jest zadbana tak na co dzień bez przyjęcia. Czy dobrze, ładnie wygląda? Czy jest czysta, czy pachnie? Jeżeli w zwykły dzień nie spełnia tych warunków, to trudno będzie je osiągnąć na samo wesele. Kolejnym elementem powinien być też rozmiar Sali. Czy jest duża, mała czy średnia. Oczywiście, żadna z nich nie jest lepsza albo gorsza. Chodzi o to, która bardziej pasuje. Bardziej pasuje zaś ta, w której goście będą się lepiej czuli. Jeżeli będzie ich mało, to lepiej będą się czuli w małej sali bankietowej. Jeżeli będzie ich dużo, to znacznie wygodniejsza i bezpieczniejsza będzie sala większa, w której spokojnie się pomieszczą, będą się dobrze i swobodnie czuli i nie będą się wzajemnie potrącać.
Kolejnym elementem, na który należy spojrzeć jest miejsce na orkiestrę. Czy jest w ogóle wydzielone, czy nie ma. Jeżeli jest to jak duże, czy spełnia oczekiwania. Jeżeli nie ma takiego miejsca, to pytanie czy da się taką przestrzeń wyznaczyć. To jest o tyle ważne, o ile planujemy liczny zespół na weselu.

Musi on mieć swoje miejsce, swoją przestrzeń, żeby mieli gdzie pracować i gdzie odpocząć chwilę. Jeżeli zaś próbujemy zorganizować wesele z dj, to wystarczy przecież odrobinka tylko miejsca, dla samego dj i na sprzęt i wszystko będzie dobrze.

Top