Czym jest tarcza diamentowa?

Odpowiednio dobrana tarcza tnąca jest kluczem do osiągnięcia zamierzonych rezultatów podczas cięcia oraz szlifowania różnego typu materiałów. Szeroki wybór tych akcesoriów na rynku sprawia, że wielu początkujących majsterkowiczów nie wie na co właściwie się zdecydować. Jak łatwo się domyślić z samej nazwy, prym wśród tarcz tnących wiedzie tarcza diamentowa.

Wybór producenta tarcz diamentowych

tarcze diamentowe nortonParametrem wyróżniającym tarczę diamentową spośród innych dostępnych na rynku, z pewnością jest niezwykła wytrzymałość. To właśnie ona sprawia, że wiele osób decyduje się wybrać tarcze diamentowe norton, które to wiodą zdecydowanie prym na polskim rynku. Wielu mylnie wnioskuje po usłyszeniu nazwy, że tarcza diamentowa wykonana jest z diamentów, a na jej zakup mogą pokusić się jedynie zamożne osoby. Nic bardziej mylnego. Sam korpus tarczy wykonany jest najczęściej ze stali, co wpływa na jej wysoką wytrzymałość. Jego krawędzie pokryte są specjalnym proszkiem syntetycznego diamentu, który wtapiany jest w spoiwie metalowym. To właśnie temu proszkowi zawdzięczamy nazwę tarczy diamentowej. Jego prawidłowe ułożenie na krawędzi korpusu ma wpływ na ostateczną ostrość tarczy. To właśnie dlatego warto zdecydować się na firmę norton, która jest pionierem w produkcji tego typu produktów. Wykwalifikowana kadra jest gwarancją długoletniego użytkowania tarczy diamentowej. Sama tarcza diamentowa jest niezwykle uniwersalna, doskonale poradzi sobie bowiem z różnego typu materiałami, takimi jak drewno, ceramika, gres, beton, kamień, szkło, glazura, tworzywa sztuczne czy nawet metal oraz aluminium.

Warto jednak pamiętać, że uniwersalność tarczy diamentowej nie sprawia, że jeden produkt może zostać użyty do obróbki różnych materiałów. To odpowiednio dobrane parametry określają w przypadku, którego materiału może zostać wykorzystana dana tarcza diamentowa.

Top