Czym jest ozonowanie powietrza?

Skuteczne odkażanie, zwłaszcza w dobie pandemii, jest koniecznością. Warto jedynie zadbać o dobór odpowiedniej metody, która sprawdzi się w każdych warunkach i w dowolnego rodzaju pomieszczeniach. Na szczęście jest ich trochę, choć jedna wyróżnia się szczególnie.

Specjaliści od ozonowania

ozonowanie powietrzaBy nasz dom był higienicznie czysty, nie wystarczy sprzątać, myć i ścierać kurzów – nawet jeśli robimy to systematycznie. Albowiem największe zagrożenie jest dla naszych oczu niewidzialne i stanowią je drobnoustroje oraz inne mikroorganizmy. Wśród nich wymienić trzeba: wirusy, bakterie, grzyby, alergeny, wolne rodniki oraz mikrocząsteczki smogu i innych zanieczyszczeń. Jak sobie z nimi skutecznie radzić? Najlepiej postawić na ozonowanie, które jest metodą tanią, szybką i przede wszystkim skuteczną. Polega ona jedynie na wykorzystaniu gazu, który jest naturalnym składnikiem naszej atmosfery. Mowa oczywiście o ozonie, który jest niezwykle silnym utleniaczem, przez co wykazuje bardzo silne właściwości biobójcze. Ozonowanie powietrza ma głęboki sens, albowiem wykazano, że niszczy ono 99,9% wszystkich mikroorganizmów i to w bardzo szybkim czasie. Bowiem ten zabieg trwa najczęściej nie więcej niż sześćdziesiąt minut – mówimy o średniej wielkości mieszkaniu lub średnim domu. Koszt ozonowania też jest niewielki, bowiem zapłacimy za nie wprost proporcjonalnie do odkażanego metrażu, czyli najczęściej nie więcej niż sto pięćdziesiąt-trzysta złotych.

Ozonowanie nie wymaga wynoszenia z pomieszczeń mebli, dzieł sztuki czy elektroniki, bowiem nie wyrządzi im szkody. Po jego zakończeniu wystarczy jedynie przewietrzyć dezynfekowane pomieszczenia i poczekać około dwudziestu minut, aż ozon rozpadnie się do postaci tlenu i straci swoje odkażające właściwości.

Top