Czym golić się mając wrażliwą skórę?

Niestety podczas golenia często dochodzi do nieprzyjemnych podrażnień skóry. Aby tego uniknąć warto zastąpić klasyczne kosmetyki do golenia, tymi naturalnymi. Polecana jest mydełko do golenia, które poza tym, że daje świetny poślizg do golenia, to jeszcze odpowiednio pielęgnuje skórę, chroniąc ją przed podrażnieniami, które często powstają podczas golenia wrażliwej skóry.

Właściwości mydełka do golenia

naturalne mydełko do goleniaDla mężczyzn, którzy lubią kosmetyki z naturalnym składem, polecane jest naturalne mydełko do golenia które świetnie wspomaga regenerację naskórka, który został podrażniony. Mydło nadaje się do golenia każdej okolicy, nie podrażnia, nie uczula. Skóra po zastosowaniu mydełka jest odpowiednio nawilżona i ukojona. Nadaje się również do stosowania w miejscach intymnych. Dzięki zawartości białej glinki mydło ma odpowiedni poślizg, którzy sprzyja goleniu się. Masło kakaowe oraz kozie mleko świetnie pielęgnują skórę, odżywiając ją i chroniąc przed podrażnieniami i utratą wody. Dzięki stosowaniu specjalnego mydła do golenia, można uniknąć przykrych podrażnień spowodowanych goleniem. Po zastosowaniu takiego mydła, skóra jest nawilżona i napięta. Po goleniu zaleca się użycie hydrolatu z oczaru wirginijskiego, który ściąga skórę i niweluje podrażnienia – zatem nadaje się idealnie po goleniu. Hydrolat stosowany jest jako alternatywa toniku. Działa antyseptycznie i antybakteryjnie, zatem reguluje pracę gruczołów łojowych i polecany jest dla wrażliwej, podrażnionej skóry.

Warto zastąpić klasyczne środki do golenia typu pianki czy żele, tymi z naturalnym składem. Dzięki nim można uniknąć nieprzyjemnych podrażnień czy wrastających włosków. Naturalne kosmetyki są bezpieczne nawet dla bardzo wrażliwej skóry i polecane są dla osób w każdym wieku.

Top