Co zrobić gdy kabina prysznicowa przecieka?

Zauważywszy przeciek w naszej kabinie prysznicowej, nie musimy wpadać w panikę. Od kilku kropel wody po zewnętrznej stronie szkła do zalania sąsiadów droga jest jeszcze daleka, nie możemy jednak pozostawić tego samemu sobie, gdyż w przeciwnym razie okaże się, że z czasem problem będzie się tylko rozwijał i nawarstwiał.

Fachowcy naprawiają przeciekające kabiny prysznicowe

naprawa kabin prysznicowych ToruńPierwszym krokiem po zauważeniu takiej awarii powinno być wezwanie fachowca. Dopiero profesjonalista będzie wiedział, jak dokonać naprawy, aby nie zniszczyć naszego prysznica i jednocześnie nie oszpecić kabiny grubą warstwą uszczelniacza. Czasem może okazać się, że to płyty kabiny się przesunęły i wystarczy je odpowiednio skalibrować, aby znów stały tak, jak powinny. Z czasem jednak pierwotne uszczelnienie może ulec uszkodzeniu, na przykład w wyniku stosowania środków chemicznych do czyszczenia łazienki i wówczas konieczne będzie dodanie nowego uszczelniacza. Fachowiec będzie posiadał do tego specjalne narzędzia, takie jak pistolet, które pozwolą mu zrobić to estetycznie. Często w ogóle później nie widać, że w danym miejscu dokonywane były naprawy lub uszczelnienia. Zanim zdecydujemy się jednak na fachowca, warto sprawdzić, czy jest to osoba godna zaufania i czy polecają go inni ludzie, którzy korzystali z jego usług. Jeżeli tak, warto w pełni zaufać mu co do wyboru metody.

Naprawiona kabina prysznicowa będzie służyła nam przez wiele kolejnych lat. W niektórych przypadkach, gdy przeciek nie znajduje się na łączeniu szyb ze ścianami, należy przeprowadzić bardziej szczegółowe badania, jednak fachowcy naprawiający takie kabiny regularnie będą wiedzieli, gdzie należy ich szukać oraz jak rozwiązać powstające problemy. Zwykle okazuje się, że naprawa jest warta swojej ceny.

Źródło http://serwiskabin.pl

Top