Cienka folia ochronna

Karoseria samochodu jest szczególnie narażona na negatywne czynniki, które powodują jej uszkodzenia. Najczęściej mowa jest o mrozie, promieniowaniu słonecznym, śniegu czy drobinkach piasku uderzające o nią w trakcie jazdy.

Czy folia skutecznie zabezpieczy lakier?

folie ochronne bielsko białaKierowcy starają się na różne sposoby chronić lakier swojego pojazdu przed zarysowaniami, które w konsekwencji i tak się w końcu pojawią. Możemy je próbować polerować jeżeli są powierzchowne, ale z głębokimi rysami już nie poradzą sobie popularne środki kosmetyczne do pielęgnacji lakieru. Tu konieczne będzie ponowne malowanie lub wykonanie korekty lakieru. Na pewno drugie rozwiązanie będzie tańsze, ale i tak i tak trzeba się liczyć z wydatkiem rzędu tysiąca lub dwóch tysięcy złotych. Najlepiej pomyśleć o tym zawczasu i wykonać odpowiednie zabezpieczenie lakieru. Można to zrobić poprzez nałożenie na lakier powłoki ceramicznej, która stanowi twardą warstwę zabezpieczającą albo zastosować folie ochronne Bielsko Biała jest miastem, w którym już wielu kierowców zdecydowało się na takie rozwiązania. Folia jest trwałym i nieinwazyjnym sposobem na ochronę lakieru, która jako jedyna posiada właściwości samoregulujące. Jest wykonana ze specjalnego, wytrzymałego tworzywa, które w momencie przerwania, pod wpływem ciepła lub gorącej wody rozciąga się. Dzięki tej właściwości, w razie pojawienia się rys na karoserii, szybko zostaną one zniwelowane. To obecnie jeden z lepszych sposobów na ochronę powłoki lakierniczej na pięć lat.

Czas jaki potrzeba na naklejenie folii ochronnej do karoserii pojazdu, to od dwóch do nawet pięciu dni. Musi ona dokładnie przylegać do jej powierzchni, aby mogła spełniać swoje zadanie. Można ją wykonać na dowolnym modelu samochodu, zatem jest to uniwersalna metoda.

Top