Cena auta na szrocie

Każdego dnia na drogach dochodzi do przeróżnych wypadków i kolizji drogowych, których finałem są uszkodzone samochody. Większość z nich jest dość szybko naprawiana, ale nie brakuje pojazdów, które z przyczyn technicznych nie opłaca się już naprawiać.

Kiedy przywieźć auto na złomowisko?

dobry szrot samochodowy w poznaniuNa drogach publicznych każdego dnia dochodzi do setek wypadków i kolizji drogowych, które mogą mieć różne skutki. Jeżeli w wyniku danego zdarzenie pojazdy będą nieznacznie uszkodzone, to są one przeważnie szybko naprawiane. Jednak, kiedy wypadek był z dużą siłą, to najczęściej spora część pojazdu zostaje zniszczona, w związku z czym nie zawsze opłacalne jest jego naprawianie. Kiedy pojazd nadaje się tylko do kasacji, to niemalże od razu trafia na złomowisko. Dobry szrot samochodowy w Poznaniu jest w stanie każdego dnia przyjąć nawet kilkadziesiąt pojazdów w różnym stanie. Każdy z nich przy przyjęciu jest ważony, w celu ustalenia czy jego waga nie odbiega od normy zapisanej w dowodzie rejestracyjnym. Jeżeli pojazd będzie lżejszy, to kierowca będzie musiał dokonać niewielkiej dopłaty za każdy brakujący kilogram. Po przyjęciu samochodu przez szrot, kierowca otrzymuje potwierdzeni zezłomowania, z którym w ciągu trzydziestu dni trzeba się udać do odpowiedniego urzędu, w celu wyrejestrowania. Jeżeli chodzi o cenę jaką dostaniemy za samochód – wrak, to zależy ona od modelu i marki pojazdu. Przeważnie jest to kilkaset złotych, które otrzymuje się od razu do ręki. Na szrotach poza złomowaniem pojazdów, można też kupić części do aut.

W całej Polsce legalnie działa nawet kilkadziesiąt złomowisk, które zlokalizowane są w dużych miastach. W Poznaniu działają trzy duże szroty, które znaczą część zysków uzyskują ze sprzedaży używanych części, pochodzących ze złomowanych pojazdów.

Top