Buty do pracy od Uvexa

Ze sprzętem od Uvexa miałem kontakt od dłuższego czasu, gdyż na strzelaniach wielu kolegów używało okularów ochronnych właśnie od tego producenta. Zdziwiłem się nieco, gdy okazało się iż Uvex ma w swoim asortymencie również obuwie ochronne, choć ta informacja trafiła mi się w najbardziej odpowiednim momencie.

Obuwie ochronne od Uvexa

półbuty robocze uvexW warsztacie w którym od niedawna pracowałem, bezwzględnie wymagano użycia obuwia ochronnego, gdyż bardzo szybko można było nabawić się poważnych uszczerbków na zdrowiu bez noszenia takowego i bez dużej dozy ostrożności. Jednak buty zapewnione przez szefostwo niekoniecznie spełniały wymagania, i nie zapewniały tak dużej ochrony, jak chcieliśmy. Wielu kolegów z pracy na własną rękę zaopatrzyło się we własne obuwie ochronne, i w końcu zdecydowałem się wziąć z nich przykład. Jako że miałem już nieco rozeznania, zdecydowałem się zaopatrzyć w półbuty robocze Uvex. Kilku kolegów na strzelaniach nosiło również obuwie od Uvexa, choć w większości w wysokich odmianach, i były to buty przeznaczone właśnie do pracy. Półbuty ochronne nie różniły się za bardzo od swoich wysokich odpowiedników, gdyż były równie mocne i wytrzymałe co one, będąc jednocześnie nieco wygodniejszymi, gdyż nie krępowały ruchów w takim stopniu jak wysokie buty. Gruba skóra z jakiej wykonane były owe buty była bardzo trudna do uszkodzenia, bardzo odporna na przecięcia i zużycie.

Świetnie pochłaniała większość siły uderzenia i chroniła nogi przed obrażeniami które mogły powstać podczas pracy. Jednak mimo bardzo masywnej konstrukcji, buty te były o dziwo bardzo wygodne. Wielogodzinna praca nie wywoływała nadmiernego zmęczenia, a wewnętrzna warstwa butów nie powodowała obtarć, które były częstym widokiem podczas pracy w obuwiu o gorszej jakości.

Top