Bogactwo cennych składników w oleju lnianym

Ludzie starają się unikać tłuszczów, bowiem są szkodliwe i źle wpływają na naszą masę ciała. Jednak nie wszystkie tłuszcze są szkodliwe, a te dobre są wręcz niezbędne do prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu. 

Cudowne właściwości olejów lnianych

olej lniany zimnotłoczonyJednym z takich tłuszczów jest olej lniany zimnotłoczony. Zawiera on całe bogactwo kwasów tłuszczowych omega 3, które doskonale wpływają na funkcje naszego mózgu. Olej lniany zawiera całą masę składników, które dbają o naszą skórę, włosy oraz paznokcie. Zdrowe tłuszcze są bardzo ważne w naszej diecie, warto wzbogacać nimi menu już najmłodszych dzieci. Ze względu na ich szybki rozwój bardzo ważne jest, by dobre tłuszcze znalazły się w ich jadłospisie. Olej lniany jest najbardziej wartościowy, jeśli jest tłoczony na zimno. Tylko wtedy cenne składniki nie ulegną zniszczeniu. Konieczne jest również jego prawidłowe przechowywanie. Trzeba chronić go przed wysokimi temperaturami oraz promieniami słonecznymi, należy przechowywać go w lodówce. Najlepiej jest kupować taki olej w ciemnych butelkach i ze sprawdzonych źródeł. Wtedy mamy pewność, że spożywając go będziemy mogli się cieszyć jego cudownymi właściwościami. Na oleju lnianym nie wolno smażyć, może być wtedy szkodliwy dla naszego zdrowia. Spożywać go należy na zimno do sałatek, przyrządzać różne dressingi z jego udziałem. Olej lniany bez problemu można kupić w dobrych sklepach ze zdrową żywnością oraz coraz więcej się go pojawia w popularnych marketach. Sprawia to, że jego łatwo dostępny i bez problemu można go znaleźć.

Dobry olej lniany zimnotłoczony jest produktem, który powinniśmy włączyć do swojego menu. Wzbogaci smak naszych potraw i przyniesienie szereg korzyści zdrowotnych. Olej lniany jest jednym ze zdrowszych olejów, jakie są dostępne na naszym rynku.

Top