Badania kleszczy na boreliozę

 

Mamy to szczęście, że w naszym klimacie nie żyją organizmy, które mogłyby wyrządzać nam jakąś poważną szkodę. Do jednych z tych, które mogą nam częściowo zagrażać zaliczyć możemy zaliczyć kleszcze. Te małe pajęczaki żywią się krwią ssaków. Jednak nie jest problemem samo ukąszenie. Problematyczne jest to, że kleszcze roznoszą boreliozę oraz kleszczowe zapalenie mózgu. 

Badania w kierunku boreliozy

badanie na boreliozę cenaBorelioza inaczej zwana jest chorobą z Lyme. To właśnie tam pierwszy raz dostrzeżono tą chorobę. Obecnie mnóstwo osób się z boreliozą zmaga. Najczęściej bywa tak, że do zakażenia boreliozą dochodzi po ukąszeniu przez kleszcze. Te małe pajęczaki przez większość swojego życia przesiadują na liściach drzew i krzewów. W tych miejscach czekają one na nadchodzącą ofiarę. Kleszcz może nas ukąsić w taki sposób, że poczujemy to dopiero po jakimś czasie. Warto wiedzieć o tym, że obecnie wykonać można badanie na boreliozę cena takich badań jest zaś zależna od tego jaką metodą te badania będą wykonane. Na chwilę obecną najlepsze i najszybsze wyniki daje metoda western blot. Po dostarczeniu kleszcza do badania taką metodą wyniki można poznać już po kilku godzinach. Im szybciej dowiemy się czy zostaliśmy boreliozą zarażeniu tym szybciej będziemy mogli radzić sobie z chorobą. W przypadku boreliozy bardzo ważny jest czas dlatego trzeba działać możliwie jak najszybciej by łagodzić jej skutki.

Na chwilę obecną w Polsce działa bardzo dużo laboratoriów zajmujących się badaniami kleszczy. Należy zwrócić uwagę na to, że takie badania są wykonywane odpłatnie. Samodzielnie będziemy więc musieli pokrywać koszty tych badań. Nie należy jednak zwracać uwagę na cenę ponieważ jest to inwestycja w nasze bezpieczeństwo. Wspomniane laboratoria można znaleźć już w prawie każdym mieście. 

 

Top