Agrowłókniny do ogrodu

Samodzielna uprawa roślin wiąże się nie tylko z pozyskaniem odpowiedniej wiedzy o roślinach jakie mają rosnąć w naszym ogrodzie. Kluczową sprawą jest odpowiednie przygotowanie terenu, na którym nasza mała uprawa ma powstać. Przygotowanie takie wiąże się przede wszystkim z zastosowaniem odpowiednich nawozów oraz z mechanicznym przystosowaniem ziemi pod uprawę.

Polecane rodzaje agrowłókniny

agrowłóknina ogrodowaWspomniane przygotowanie terenu wiąże się również z zabezpieczeniem go przed szkodnikami. Jednym ze skutecznych sposobów w walce ze szkodnikami niszczącymi nasze uprawy od wewnątrz są agrowłókniny. Jest to specjalna mata, której zadaniem jest izolowanie naszych upraw od surowej gleby. Agrowłóknina ogrodowa posiada jednak właściwości, które umożliwiają przepuszczanie cząsteczek wody. W związku z tym cieńsze odpowiedniki agrowłóknin są bardzo często stosowane na zewnątrz. Służą tam jako ochrona upraw przed zbyt intensywnym nasłonecznieniem, negatywnym wpływem silnego wiatru oraz przed zbyt gwałtownymi ulewami. Szczególnie tyczy się to takich roślin jak pomidory czy papryka, które są bardzo wrażliwe na wspomniane wcześniej zjawiska. Agrowłókniny spotkać można również pod nazwą agrotkanin. Niemniej jednak są to synonimy więc mowa tu o tym samym produkcie. Kolejnym ciekawym zastosowaniem omawianych materiałów jest używanie ich podczas przygotowywania podłoża pod kostkę brukową. Stosuje się wówczas grubszy rodzaj tej tkaniny, który jest w stanie przepuszczać wodę ale chroni kostkę brukową przed obecnością traw i chwastów.

Ogólnie rzecz biorąc agrowłókninę możemy bez problemu kupić w jakimkolwiek sklepie ogrodniczym. Spotkać je można także w marketach budowlanych. Koniecznie należy jednak zwracać uwagę na istotny parametr jakim jest grubość tego materiału. Bowiem w przypadku niektórych roślin może się okazać, że źle dobrana agrowłóknina jest winowajcą słabych plonów.

Top