Czy w Mazowieckim dużo jest żaluzji fasadowych?

7 września 2018 Dom i wnętrze 0

W dzisiejszych czasach na tyle łatwo jest o wszystko – oczywiście mówiąc o świecie konsumenckim – że chętnie szukamy pomysłów indywidualnych i oryginalnych. Jest to całkiem normalne, że chcemy by nasze domy były wyjątkowe i przyciągały uwagę. Dlatego korzystamy z rozwiązań estetycznych, a nie tylko praktycznych.

Żaluzja zewnętrzna – jej zalety i działanie

żaluzje zewnętrzne mazowieckieGdy widzimy wszędzie dookoła żaluzje wewnętrzne lub rolety zewnętrzne – nam się marzą żaluzje na zewnątrz budynku. Najczęściej kojarzymy je z nowoczesnością i oryginalnością. Widać je w pojedynczych domach, ale najczęściej pokazywane są w katalogach. Kojarzą się z klasą, elegancją i indywidualnością. W Mazowieckim nie ma najmniejszego problemu ze znalezieniem firmy, która zamontowałaby żaluzje na fasadzie. Co jest ich mankamentem? Cena; są trochę droższe niż ich wewnętrzne odpowiedniki. A jakie zalety mają żaluzje zewnętrzne mazowieckie? Przede wszystkim bardzo dobrze reguluje się nimi stopień natężenia wpadającego do domu światła. Rolety nam tego nie dadzą – te trzeba zasuwać na okno lub jego część. Więc dlaczego żaluzje zewnętrzne, a nie od wewnętrznej strony okna? Z dwóch najistotniejszych powodów. Po pierwsze wygląd – właśnie strona ich montażu pływa na ich charakter, z po drugie żaluzje fasadowe odbijają światło. Ich główną funkcją jest ochrona przed promieniami słonecznymi. Nagrzane żaluzje wewnętrzne podnoszą temperaturę powietrza. Zewnętrzne, działają trochę jak klimatyzacja.

Świetnie komponują się ze szklanymi powierzchniami, ale doskonale też będą współgrać z drewnianymi elementami, betonem architektonicznym czy klinkierem. Są niezobowiązujące, ale mają w sobie coś eleganckiego. W mazowieckim znajdziemy sporo budynków, na fasadzie, których się znajdują. Może będą naszą inspiracją?