Jaki kontener na gruz wybrać?

1 września 2018 Budownictwo 0

Remont mieszkania czy też domu to nie tylko malowanie ścian, ale również często zrywanie podłóg oraz kłucie ścian. Wtedy też bardzo często tego rodzaju pracę wiążą się z powstaniem bardzo dużych ilości gruzu. Bardzo dobrym rozwiązaniem okazuje się korzystanie z profesjonalnych firm, które posiadają specjalne kontenery przeznaczone wyłącznie na wywóz gruzu.

Jak dobrać odpowiedni rodzaj kontenera na gruz?

wrocław kontener na gruzNajczęściej firmy oferują nam kontenery o standardowej pojemności 7 lub też 6 m sześciennych. Doskonale sprawdzają się one w przypadku wywozu gruzu oraz ziemi mieszanej. Tego rodzaju kontenery na gruz i sprawdzają się idealnie w sytuacjach, kiedy przeprowadzamy mały remont. W sytuacji, kiedy chcemy dokonać dużego remontu to zdecydowanie lepiej jest wynająć kontener, który ma pojemność przynajmniej 10 metrów sześciennych. Bardzo często tak duże kontenery wynajmują firmy remontowe budowlane, w których głównym terenem działalności jest Wrocław kontener na gruz jest wtedy niezbędny i dzięki niemu nie powstaje żadne niepotrzebne śmietnisko na terenie budowy. Możemy zamówić kontenery otwarte lub zamknięte i zawsze kiedy wiemy, że kontener będzie stał na zewnątrz to zdecydowanie lepiej wybrać ten zamykany. W ten sposób unikniemy deszczu, który mógłby spowodować większą masę kontenera, a przez to my będziemy musieli więcej zapłacić. Natomiast w przypadku gdy dokonujemy remontów w środku hal, to możemy postawić na kontener otwarty.

Najczęściej firmy oferujące wynajem kontenerów i wywóz gruzu decydują się na stosowanie opłaty, która uzależniona jest od wielkości wynajmowanego kontenera. Jeżeli więc planujemy bardzo mały remont to zdecydowanie powinniśmy postawić na jak najmniejszy kontener, ale w przypadku dużych remontów wybrać ten jak największy.